Úvodní stránka > Obec > Aktuality > Čipování psů

1.11.2019
Datum ukončení:
30.4.2020

Splnění zákonné povinnosti nechat svého psa čipovat

Očkování proti vzteklině, které je u nás ze zákona povinné, bude od 1. 1. 2020 platné pouze tehdy, bude-li pes před provedením vakcinace označen identifikačním čipem. Kontrolu povinného čipování psů bude provádět Státní veterinární správa (SVS). Kontroly budou prováděné jak náhodně (na základě obdrženého podnětu), tak plánovaně. Plánované kontroly se zaměří na chovatele, kteří tuto činnost provádějí na základě živnostenského oprávnění. Jestliže chovatel neprokáže, že má jeho pes platné očkování a mikročip, může mu být stanovena pokuta ve výši 20 až 100 tisíc korun, podle druhu a rozsahu provinění. Dvě třetiny provedených kontrol bývají obvykle provedeny na základě obdrženého podnětu. (zdroj: www.ireceptar.cz)

Vzhledem k výše uvedené zákonné povinnosti doporučujeme občanům našich obcí, aby se kvůli aplikaci mikročipu obrátili na tyto veterinární lékaře:

MVDr. Leo Sochor, tel.: 602 852 496

MVDr. Vlasta Filás, tel.: 607 666 598

MVDr. Pavel Kolář, tel.: 728 876 330

Dále žádáme majitele psů, aby čísla mikročipu spolu s identifikací psa nahlásili na obecním úřadě v Jílovicích buď prostřednictvím e-mailové adresy: stankova@oujilovice.cz, nebo při placení poplatku za psa v příštím roce. Zde bude vedena evidence, která usnadní hledání v případě ztráty psa. Přestože zatím neexistuje jeden centrální registr čipovaných psů, doporučujeme také zaregistrovat psa v některém z registrů dostupných na internetu.