Šalmanovice, Lipnice, Kramolín,

Změna velikosti písma

Úvodní stránka > Obec > Vlachnovice

Vlachnovice

Vlachnovice (něm. Wlachnowitz) jsou vesnička, patřící pod Jílovice. Leží na místní komunikaci mezi Jílovicemi a Lhotou. Mají 14 stálých obyvatel (kteří zde mají trvalé bydliště). Nachází se zde množství chat a chalup, dále několik rybníků, z nichž je největší Vlachnovický rybník.

Katastrální členění Jílovic Vesnice existovala již ve 14. století, kdy patřila pánům z Vlachnovic.     V 19. století se zde těžila železná ruda pro hamr ve Františkově. V meziválečném období zde  žilo až 80 obyvatel.
Veřejná doprava do Vlachnovic nezajíždí, nejbližší autobusové zastávky jsou v Jílovicích (4 km) a ve Lhotě (3 km), nejbližší železniční stanice je Hluboká u Borovan nebo (4 km) Jílovice-nádraží (5 km).

Vlachnovice - rybník

charakter sídla: malá vesnice
obyvatel: 12
domů: 49
PSČ: 373 12 Borovany
součást obce: Jílovice
okres: České Budějovice
historická země: Čechy
katastrální území: Vlachnovice (2,47 km²)
zeměpisná šířka: 48°54'36,5" s. š.
zeměpisná délka: 14°42'59,63" v. d.
nadmořská výška: 490 m

Vlachnovice - cesta

Zajímavosti:
Vedle cesty z Jílovic se nachází zrušený hřbitov, dosud se zachovalo několik náhrobků
Největší budovou ve vsi je tzv. Velký statek patřící rodině Pexů
Okolní, převážně soukromé lesy byly silně poškozeny sněhem v zimě roku 2006.

Vlachovice - http://cs.wikipedia.org/wiki/Vlachnovice

logo Jičeský kraj logo Epusa logo Czechpoint logo Portalgov logo Geosense logo Ochrana obyvatel

spolufinancuje projekty realizované obcí