Změna velikosti písma

Horní menu

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Stará struktura - nemazat > Myslivecký spolek

Myslivecký spolek

Ze života Mysliveckého sdružení v Jílovicích

Konečně jsme se dočkali. Jaro je tady. Tráva se začíná zelenat, pupeny na stromech a keřích se zvětšují a některé nedočkavé rostliny již rozkvétají.

Letošní zima nebyla pro zvěř nijak moc zlá. Sněhová pokrývka nebyla vysoká a velikých mrazů bylo také jenom pár. Protože se nevytvořila ledová krusta na sněhové pokrývce, zvěř měla možnost prohrabat se ke zbytkům loňské trávy. Ledový krunýř je pro zvěř velmi nebezpečný. Při jeho proboření si zvěř zraňuje o jeho vysoké okraje běhy, krvácí a někdy to může zapříčinit i její uhynutí. Toto naštěstí tuto zimu nehrozilo. Také díky obětavé práci myslivců při zimním přikrmování jsou jarní stavy zvěře na docela dobré úrovni.
Radost máme z toho, že se začínají pomalu zvyšovat stavy zajíců, kteří byli před několika lety na pokraji vyhynutí. Bohužel stavy koroptví a bažantů jsou na kritické úrovni. Velké množství dravců a srstnatých prdátorů neumožňuje, aby se jejich stavy navýšily. Na těchto ztrátách se nemalou měrou podíleli i toulavý psi a kočky.

Prosím Vás, až si vyjdete na první jarní procházku do přírody nechte svoje psí miláčky doma.
Jarní příroda je  plná mláďat, která jsou nezkušená a potřebují ochranu.

I vy, když někde v přírodě najdete podle vašeho mínění opuštěné srnče, nesahejte na něho, i když tento krásný bezbranný tvor láká k pohlazení. Odsoudili by jste ho k smrti, neboť lidský pach je pro srnu tak stresující, že svoje mládě opustí. Toto na pohled opuštěné mládě ve skutečnosti není opuštěné. Někde nedaleko je jeho matka a má o něho veliký strach.

Děkuji Vám, milý spoluobčané, že nám myslivcům budete pomáhat chránit naši krásnou přírodu, abychom ji zachovali alespoň v takovém stavu, v jakém je dnes, pro příští generace.

Josef Netrefa, předseda MS Jílovice

zvěř v okolí zvěř v okolí zvěř v okolí zvěř v okolí