Změna velikosti písma

Horní menu

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Obec > Příměstský tábor

Přihlášky na tábor: posílejte do 30.4.2023

Přihláška 2023

 

bitmapa.png

 

 

 

 

 

Příměstský tábor v Jílovicích 2022: 

Letos nás čekaly jako každý rok dva turnusy příměstského tábora v Jílovicích. Už při podávání přihlášek nám bylo jasné, že zaběhnutá kapacita 25 dětí na turnus stačit nebude, a tak jsme se rozhodli posílit naše síly o nové praktikantky a přijmout co nejvíc uchazečů. Plán se povedl a oba běhy jsme zdárně naplnili plným počtem třiceti táborníků. Letošním tématem byli námořníci. Každý běh měl tentokrát odlišný program, někteří námořníci se totiž zúčastnili obou turnusů. S prvním během jsme v pondělí navštívili Třeboň a obepluli lodí rybník Svět. Úterý jsme věnovali tvořivým aktivitám a hráli hry s námořní tematikou. Půlka týdne nám přinesla mapu k pokladu a nastal hon za schovanou vlajkou. Poklad jsme našli v betlémě a každý námořník z něj měl velikou radost. Čtvrtek byl dnem výletním, vydali jsme se do Českého Vrbného, kde jsme se učili řídit loď, zkoumali lodní kajutu, koupali se v brouzdališti a užívali krásného počasí. Plavbu po řece lodí nám zajistili se svojí Severkou manželé Korandovi. Pátek nám program naplánoval pan Kotil, kdy jsme se přesunuli mezi písečné duny na Bor, slaňovali písčitou horu, zkoumali přírodu a vyráběli masky. Druhý turnus se nesl také v duchu pruhovaných triček a byl také povedený.  V pondělí jsme navštívili Dům přírody v Třeboni. V úterý jsme vyrazili s panem Kotilem na nedalekou Žemličku, kde jsme objevili rosnatky, rojovník, bublinatky a plno dalších krásných přírodních úkazů. Na pískovně jsme zkoumali žáby a čolky. Středa patřila pořádné námořní bitvě. Králů nám zapůjčili svojí pramici a už jsme mohli pěkně válčit ve vodě na Veském rybníce. Čtvrtek patřil také výletu do přístavu, tentokrát se však námořníci projeli i lodní komorou. Byl to pro ně nevšední zážitek. No a v pátek nás čekala cesta za pokladem. Ten jsme našli uprostřed návesního rybníku v Jílovicích a úspěšně ho díky soutěžím vylovili na souš.

Za sebe musím říct, že jsem si oba turnusy pořádně užila. Děti mě mile překvapily svým nadšením, ukázněností a hravostí. Byly hodné, spolupracovaly a soutěžily, co jim síly stačily. Moc nám letos pomohly praktikantky. Chtěla bych jim poděkovat, bez nich bychom vedení tábora těžko zvládli. Velký dík patří mé kolegyni, Elišce Pitálkové, její precizní příprava zase posunula úroveň tábora o velký kus vpřed! ZŠ Jílovice nám poskytla zázemí a kuchařky v naší jídelně se skvěle postaraly o prázdné žaludky všech námořníků. Jako každý rok nám s programem pomohl pan Kotil, s lodí Severkou nám připravili  nevšední zážitek manželé Korandovi a pramici zapůjčili Králů. Děkujeme všem. Celou akci zaštiťovala Obec Jílovice. Její zaměstnanci nám asistovali vždy, když jsme potřebovali. Táborníci ve stejnokroji se osvědčili, přeci jen společný úbor nám pomohl uhlídat tu velkou bandu J Těšíme se na příští rok!

DSC_8776 - kopie (3).jpg

 

DSC_6959 - kopie (2).jpg

 

Příměstský tábor v Jílovicích 2021

Obec Jílovice již třetím rokem uspořádala dva turnusy příměstského tábora v Jílovicích. Letos byl o tábor velký zájem, a tak jsme nemohli vyhovět některým rodičům, kteří chtěli děti přihlásit na oba turnusy. Kapacitu 25 dětí jsme naplnili okamžitě a až na dvě děti se nám prvně podařilo mít v každém turnusu jiné táborníky. Opět jsme dodrželi věkovou hranici od tří let a i tyhle malé dětičky se poctivě zúčastnily každého dne. Letos jsme díky značné finanční podpoře Veselé atletiky o.p.s. mohli připravit opravdu pestrý program. Tématem tábora byla zvířata. Zažili jsme výlet do ZOO Dvorec, kde si pro nás připravili komentovanou prohlídku s průvodcem a dětičky si mohly vyzkoušet nakrmit některá zvířátka. Prošli jsme se po ptačí stezce v Petříkově s panem Kotilem a užívali si jeho precizně připravený výklad a program. Vyrazili jsme na výlet do Třeboně do záchranné stanice Vydra, kde jsme si poslechli osudy všech zvířat, která ve stanici mají a mezi některá zvířátka nás pustili se podívat.

Strávili jsme také celý den na letišti v Kramolíně, kde jsme se dozvěděli plno zajímavých informací, ale hlavně, většina starších dětí se proletěla s pilotem v letadle. Kromě výletů jsme s dětmi denně tvořili, odnesly si kreativně ozdobená trička a plno vlastních výrobků. Počasí nám vyšlo na jedničku. Velikou pomocí byla možnost zázemí školní družiny, za což jsme opravdu vděčni. Také ochotné paní kuchařky nám vždy vyšly vstříc a celý týden výborně vařily. Personálně jsme tento táborový ročník také posílili, na každém turnusu byli čtyři táborové vedoucí. První turnus vedla paní Mgr. Eliška Pitálková, druhý paní Mgr. Jana Školková. Za sebe musím říct, že jsem si letošní ročník moc užila, všichni táborníci byli úžasní a máme krásné vzpomínky na oba turnusy.

Dětem se jak se patří, dostalo v pátek pěkné odměny v podobě táborového pokladu, který si opravdu zasloužily. Děkuji všem rodičům, že své dětičky na tábor přihlásili, zájem a krásné recenze nás moc těší. Ráda bych také poděkovala každému, kdo nám s uspořádáním tábora pomohl, letos vás bylo opravdu hodně. Budeme se těšit na příští rok.

Kontakt:  Mgr. Jana Školková – administrativa/dotazy - 721 931 335

2.turnus srpen 2021

2.turnus srpen 2021

1.turnus červenec 2021

1.turnus červenec 2021